MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 3978401
nr 397 8401
Skåp
Rokokostil, längd: 125, djup: 40, höjd: 104, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
måndag 20 februari 2006
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods